Илиевски за резилот на Шекеринска: Ќе далдисам некој ден, жими све, не е на арно ова

0
4200

„Е не можам, жими све ќумрам :))))))))))))))) Ќе далдисам некој ден од смеење, жими све, не е на арно ова :))))))))))))))) Еве го авионот со знамето во чест на Шекеринска :)))))))))))“, стои во Фејсбук објавата на Богдан Илиевски, познат како Бетмен ВелиТ

Оваа негова реакција доаѓа откако вицепремиерката Радмила Шекеринска направи невиден гаф и ја излажа македонската јавност дека на авионот од ескадрилата на САД е аплицирано нашето знаме, што всушност на дело го манифестирало ченството на НАТО.

Ова е тотална невистина и бламажа, бидејќи на посочениот авион стои знамето на сојузната американска држава Аризона, а не знамето на Македонија како што посочува таа.

И феноменалниот и секогаш оригинален карикатурист Седо Перо, инспириран од овој катастрофален гаф на Шекеринска, објави карикатура на својот Фејсбук профил и напиша: „Нашето знаме аплицирано на Месечината“

ФОТО: Катастрофален гаф на Шекеринска со македонското знаме

Коментирај