Хороскоп за 16.05.2018 (Среда)

0
706

Јарец

Успехот од претходниот период, прославете го заедно со вашите блиски. Очекувајте големо изненадување на љубоцен план. Можна е и сериозна врска. Внимавајте на здравјето, можна е настинка.

Водолија

Наместо само да планирате, почнете и да делувате. Со тоа ќе ги зголемите шансите за успех. Наместо да седите и да очајувате за бившиот партнер, одговорете на поканите од вашите обожаватели.

Риби

Зголемете ја вашата самодоверба. Со тоа ќе ги убедите деловните партнери дека сте способни за повисока позиција. Работете и на самодоверната со партнерот, покажете ја страната што досега не ја видел.

Овен

Што и да правите во денешениот ден, правете го умерено, стабилно и полно со самодоверба. Со тоа ќе покажете на вашата околина дека сте способни да ја завршите секоја зададена задача.

Бик

Ви претстои ден исполнет со работа. После долгиот работен ден, опуштете се со мал шопиг и идеи за освежување и уредување на вашиот дом.

Близнаци

Нова љубов, нов почеток. Време е да излезете и да почнете да се дружите. Со добра организираност ќе имате време за сѐ. Не заборавајте на вашиот изглед , посетете ја теретаната во ваша близина.

Рак

Бидејќи вашата финансиска состојба е слаба, време е малку да одморите од ноќните излегувања и од редовниот шопинг. Ноќта поминете ја во својот дом читајќи добра книга или гледајќи добар филм.

Лав

После успешната работа и добро изврешениот проект, време е за се почесите со кратко патување, како и голема релаксација. Чистиот воздух во планина ќе ви донесе големо освежување. Внимавајте на вашето здравје.

Девица

Почнете со остварување на вашите планови. Делувајте полека, но ефикасно. Побарајте помош од пријателите и ќе се уверите дека тие се секогаш тука за вас.

Вага

Посветете внимание на домот и семејството. Издвојте малку повеќе време и за себе. За да има успех, потребно е и да делувате. Со позитивна енергија, можете во сѐ да успеете.

Шкорпија

Овој ден ќе ви помине во знакот на забавата. Денот ќе ви биде исполнет со покани за забави и вашето присуство ќе носи само поголемо расположение на сите. Можно е и запознавање на нова привлечна личност.

Стрелец

Некој ваш обожавател ќе почне сѐ повеќе да ви го привлекува вниманието, но внимавајте на вашето однесување за да не го разочарате и да не се прикажете со лоша слика за себе. Потрудете се да ги задржите луѓето до вас.

Коментирај