Хороскоп за 04.06.2018

0
307

Јарец

Треба да направите компромис и да се задоволите со она што го имате. Вашите фантазии за нешто повеќе ви го нарушуваат мирот. Посакувате да избегате од работата, но тоа сега не е правилно решение. Стрпете се, во наредната недела ќе дојдат подобри денови.

Водолија

Денес ви е потребен пријател на кого можете да му верувате. Споделете ги емоциите кои веќе подолго време ги чувате во себе и ќе се чувствувате многу подобро. Вие никогаш не сте успеале да ги задржите за себе и целосно да ги потиснете чувствата, па и сега ослободете се од напнатоста без оглед на она што ќе следува.

Риби

Околу вас ќе забележите многу љубомора и компетитивност. Луѓето ќе се натпреваруваат за да докажат кој е подобар или кој е попопуларен. Не влегувајте во таа игра, бидејќи на крајот никој нема да излезе како победник, а таквата тивка борба ќе повлијае негативно на вашите односи со луѓето.

Овен

Бидејќи се чувствувате и повеќе од фантастично, потрудете се оваа состојба да потрае подолго. Не оптоварувајте се со глупости и не планирајте однапред ништо. Разговарајте со вашите соработници, овие неколку дена се најповолниот период за да си ги наместите работите онака како што вам ви одговара.

Бик

Ви претстои успешен ден. Наоѓате време за саканата личност и за омиленото хоби. Со еден збор – уживате. Моментите што ви претстојат се идеални за секаква активност, под услов да не претерувате. Личност во знакот на Стрелец ќе ве поддржи во се.

Близнаци

Вашиот професионален живот бара промени и за среќа тие промени се на прагот. Ќе бидете максимално организирани и секој момент ќе го користите продуктивно. Сепак, не претерувајте со опседнатоста со работата. Не треба да станете работохолик.

Рак

Не сакате околината да види кога ништо не ве интересира, па се повлекувате во свој свет во кој ги правите работите што ви причинуваат задоволство. Една од причините за лошата волја е некој здравствен проблем или прекин на пријателство. За што и да се работи, излезот ќе биде брз.

Лав

Физичката состојба ви е добра, но психичката состојба ви е нестабилна. Воздржете се од учество во спорови или најобични дискусии за службени прашања. Субјективни сте и можете да кажете нешто несоодветно, со што можете да си наштетите.

Девица

Вашиот деловен интерес полека се насочува кон истражување. Она што сте го постигнале, тука е, но сега на дневен ред доаѓаат некои неиспитани или скриени работи. Некои ќе се обидат да ги остварат своите соништа на сосема необичен начин.

Вага

Денес ќе бидете објективни и разумни, па секоја донесена одлука ќе испадне дека е правилна. Голем дел од енергијата ќе ја посветите на организирање на вашиот професионален и личен живот. Внимавајте на односот со колегите, не го нарушувајте пријателството, некои ваши постапки може да бидат погрешно сфатени.

Шкорпија

Немојте да навалувате со своите идеи иако една врата малку ви се отвори, се уште не е време да се експонирате. Работете во тишина и според правилата на игра. Трпеливо чекајте ги своите пет минути. Ќе дојдат. Кога ви е тешко најдете ведри луѓе.

Стрелец

Вашата дружељубивост ќе и биде симпатична на околината. Ќе бидете успешни во комуникацијата, учењето, трговијата и давањето услуги. На работното место се оди како што сте замислиле. Бидете посериозни и ќе успеете да ги реализирате плановите.

Коментирај