Хорор во скопско село, брат се обидел да ја силува сестра си

0
697

Во скопско село брат се обидел да ја силува својата сестра, информираа од МВР.

Според полицијата, В.П. вчера во 20:44 часот во Полициска станица во Скопје пријавила дека во семејната куќа лоцирана во скопско село нејзиниот 14-годишен син се обидел да изврши обљуба врз нејзината 15-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коментирај