Хорор глетка во Карпош 3: Зад Лептокарија се обеси млада девојка

0
1439

Жена на возраст од 38 години е пронајдена обесена на дрво вчера попладне во скопски Карпош.

Неофицијално, вчера во 19:25 часот е пријавено дека во близина на ОУ Лазо Трповски обесена на дрво е пронајдена П.Л. (родена 1980 година) од скопско село.

Смртта е констатирана од итна медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител, телото на жената е предадено на обдукција.

Коментирај