ХИТ ВИДЕО: Гатузо наседна на трик на келнер

0
583

Стратегот на Наполи, Џенаро Гатузо беше „жртва“ на еден келнер во ресторанот „Санта Луција“.

Гатузо порача да му донесат кафе, а келнерот кога дојде пред него го турна филџанот. Гатузо се исплаши мислејќи дека е полн со кафе, но за негова среќа стануваше збор само за шега.

Темпераментниот Гатузо пријателски ја прифати шегата на негова сметка.

Извор: Спортски.мк

Коментирај