Хантер Макгрејди со фотосесија за Sports Illustrated

0
936

Најпознатата plus- size моделка Хантер Макгрејди се појави на насловната страна на култниот магазин Sports Illustrated. Нема потреба од многу објаснување погледнете го видеото како body painting- от ја истакнува убавината на Хантер.


„Мојата основна цел е да им пренесам порака на жените дека треба да го сакате своето тело, и дека сте секси и убава во секој големина! Убавината нема димензии и јас сум навистина среќна што модната индустрија ги прифаќа различностите “, изјави Макгрејди.

Коментирај