Групна тепачка во Гостивар: Се пресметале 6 лица, удирале со се што им дошло при рака

0
244

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Е.П.(32), Е.П. (20), Е.Н. (18), И.Б. (50), Џ.Б. (42) и А.Б. (34), сите од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,учество во тепачка”.

На 07.08.2018 година околу 23.00 часот во Гостивар, по претходна вербална расправија, настанало нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу прво, второ и третопријавениот, од една страна и четврто, петто и шесто пријавениот, од друга страна, при биле употребени метални и дрвени предмети.

Коментирај