Груевски циничен за ослободувањето на Заев: Ова е реформираното судство

0
504

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски со циничен статус на Фејсбук ја прокоментира одлуката на Апелација за ослободителна пресуда за случајот ,,Поткуп” каде сегашниот премиер Заев, а тогашен опозиционер во видео снимка бара по едно евро за Вицето, едно за црквата и едно за земјиштето.

Каква храбра и неочекувана одлука! Честитки за апелација! Е ова е реформирано судство. Само напред!, напиша Груевски.

Извор:Република

Коментирај