Груевски со поддршка од трибините: Напред Вардар! (ФОТО)

0
21104

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од Лахнес Арената во Келн го бодри Вардар во полуфиналниот меч против Барселона во ракометната Лига на шампиони.

Gruevski-FB-Napred-Vardar

Напред Вардар!, напиша Груевски на социјалните мрежи споделувајќи фотографија со својата сопруга Боркица.

По 45 минути игра, Вардар има еден гол предност 19:18.

Коментирај