Груевски осуден на две години затвор за случајот „Тенк“

0
234

Две години затвор за екс премиерот Никола Груевски, како обвинет во случајот Тенк, односно набавката на мерцедесот од 580.000 евра.

Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски пак е осуден на шест години и шест месеци

Коментирај