Груевски со честитки за сребрениот медал на Македонските одбојкари: Покажавте спортска решителност и способност, ова е и државен успех

0
3701

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски упати честитки за Македонската одбојкарска федерација која го освои сребрениот медал во Европската одбојкарска лига.

Честитки за Македонската одбојкарска федерација која го освои сребрениот медал во Европската одбојкарска лига. Ова е и успех на Македонската одбојка и достојно преставување на Македонската држава. Таму се бранеа боите на Македонија, а Македонските одбојкари покажаа спортска решителност и способност. Ова е и државен успех. Она што го направија за Македонија останува испишано во македонската спортска историја, напиша Груевски на својот Фејсбук профил.

Коментирај