Груевски со честитка до ракометарите: Така продолжете, се радуваме на вашите успеси

0
637

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва им ја честиташе новата победа на македонските ракометари по триумфот над Ангола од 31:22.

-Честитки за новата победа на ракометарите. Браво момци. Одлични сте. Така продолжете. Се радуваме на вашите успеси во националниот дрес!!!, напиша Груевски.

Следниот меч Македонија го игра во понеделник од 17:45 часот против селекцијата на Словенија.

Коментирај