Груевски и Ахмети оствариле средба – разговарале за две битни точки

0
427

Претседателите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Никола Груевски и Али Ахмети, денеска остварија средба на која што акцентот во разговорите беше ставен на две точки и тоа анализа на резултатите од изборите одржани на 11 декември, кои беа оценети како слободни фер и демократски, како и анализа на актуелната политичка состојба.

Како што информираат од двете партии, двајцата лидери размениле мислења за актуелната политичка ситуација по изборите и за престојните предизвици на тој правец.

Коментирај