Грмеше „Пукни зоро“ на аеродромот, Србите испратени на Мундијалот во Русија

0
635

Репрезентацијата на Србија вчера замина во Русија на Мундијалот, а на аеродромот Никола Тесла имаа специјално испраќање.

На Мундијалот ги испратија со песната „Пукни зоро“ во изведба на Никола Роквиќ.

Извор: sportski.mk

Коментирај