Граѓаните до Царовска: Мила и ти ли живееш со 17.000 денари месечно?

0
483

Граѓаните со транпаренти закачени на надвозниците ја запрашаа министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, дали и таа живее со 17.000 денари месечна плата, апропо изјавата која таа ја даде викендов на една национална телевизија.

74487992_707472369744117_6086273059944136704_n

Извор: курир.мк

Коментирај