Гоца Тржан собра сили да се појави на погребот (ФОТО)

0
919

Во селото Ѓурѓево е погребан 28-годишниот Марио Тртиќ, кум на српската пејачка Гоца Тржан и нејзиниот сопруг.

На погребот присуствувале стотина луѓе, меѓу кои пејачката и нејзиниот сопруг Раша.

Инаку тој беше убиен како одмазда поради нерасчистени сметки на неговиот татко со убиецот.

Извор:Курир

 

Коментирај