Готово: Реал го договори првото засилување за наредната сезона

0
457

Фантастичниот холандски играч за врска на Ајакс, Дони ван де Бек од следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид.

Холанѓанецот и ова лето се поврзуваше со трансфер на „Сантиаго Бернабеу“, а последните извештаи од медиумите говорат дека двата клуба конечно го договориле трансферот.

Реал Мадрид за потписот на Ван де Бек ќе плати 55 милиони евра, а играчот ќе се пресели во Мадрид наредното лето.

Играчот ќе потпише 5-годишен договор со „кралевите“, а Зидан во него гледа легитимен наследник на Лука Модриќ, кој ја игра последната сезона на „Сантиаго Бернабеу“.

Извор: sportski.mk

Коментирај