Гостивар објави листа на имиња на 15 загинати патници! Почивајте во мир!

0
1919

Фејсбук страницата на град Гостивар објави листа на 15 свои сограѓани кои го загубиле животот во страотната автобуска несреќа што синоќа се случи на автопатот Скопје – Тетово. Иако утринава се појави информација дека се работи за 15 загинати, министерот за здравство, Венко Филипче, демантираше, тврдејќи дека се 14 жртви. Сепак, Гостивар се збогува од 15 свои жители….

Извор:Република.мк

Коментирај