Гори земјата во Мелбурн – погледнете колкави се температурите во Австралија кои предизвикаа паника меѓу граѓаните (ФОТО)

0
505

Шокантна фотографија од Мелбурн беше објавена на социјалните мрежи.

Извесен Јозеф објави фотографија од пеколните жештини во Австралија која ја направил од својот автомобил.

Фотографијата е направена во 4 часот попладне. Тој во описот под фотографијата напишал дека метеоролозите  официјално потврдиле дека во Мелбурн е 44 степени, но во некои делови од градот температурата се искачила и над 47 степени.

Коментирај