Гордана Сиљановска Давкова играше рокенрол во емисија

0
935

Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, заигра рокенрол во емисијата „Еден на еден“, која ќе се емитува оваа недела во 18.30 часот. Најавата за емисијата е веќе објавена и доби големо внимание од јавноста.

Во „Еден на еден“ ќе гостува и кандидатот на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски.

–Ќе ја гурам државата напред, човек што има „југо“ навикнат е да гура – вели Пендаровски доколку стане претседател.

Извор:Лидер

Коментирај