Ѓорчев: Заевистан е официјално најзагадената држава во Европа, време е ДОМ да ја напушти Владата

0
366

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот ФБ профил објави најнова анализа на Евроњуз, според кои Македонија е најзагадена држава во светот.

Официјално од Euronews:

Заевистан е најзагадената држава во Европа. Едно време бевме познати по најниски даноци, највисок раст на БДП, компјутери за децата…

Време е зелената партија ДОМ да ја напушти Владата на Заев.

Извор:lider.mk

Коментирај