Големото срце на Кристијано Роналдо – Изнајми три авиона да го гасат пожарот во Амазонија!

0
284

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е вклучен во операцијата за гаснење на големиот пожар во Амазонија, Бразил.

Илјадници пожари беснеат низ дождовните амазонски шуми во Бразил, што се најголеми во последните десет години.

Роналдо ангажираше три авиони за гаснење на пожарот со вода.

Кристијано поради ставот во јавноста многумина го сметаат за арогантен, но португалецот многу пати покажа дека има големо срце.

ronaldo pozar

Коментирај