Големо невреме во Кичево, летаат кровови од куќи-ВИДЕО

0
1263

Страшно невреме проследено со пороен дожд, ветер и грмежи го погоди попладнево Кичево.

Од силината на ветерот делови од кровови летале од згради и куќи.

Извор: Курир

 

Коментирај