Големо невреме во кампот Љубаништа – силниот ветер корнеше дрвја

0
296

Силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридскиот регион. Според фотографиите споделени на социјалните мрежи во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, има откорнати дрвја, а уништени се дел од приколките и шаторите.

Drva-Ljubanista-2

Коментирај