Гол каков што ретко се гледа: „Бомба“ од скоро половина терен! (ВИДЕО)

0
231

Во Боливија викендов беше постигнат погодок на кој би му позавиделе и најдобрите европски фудбалери.

Имено, играчот по име Иван Хуајхуата од редовите на Клуб Аурора испрати вистинска бомба кон противничкиот гол и тоа од скоро половина терен.

Извор: sportski.mk

Коментирај