Ѓоковиќ го удри рекетот од земја, па со потегот после тоа ја „купи“ публиката (ВИДЕО)

0
579

Новак Ѓоковиќ го изгуби вториот сет од Роберто Баутста Агут во полуфиналето во Доха, а во тој период од играта покажа голем револт.

Србинот го удри рекетот од земја и го скрши.

Бидејќи веќе имаше наелектризиран однос со публиката изгледаше дека многумина ќе негодуваат поради ваквата реакција, но веќе со следниот потег Ѓоковиќ ги собра симпатиите.

Извор: sportski.mk

Коментирај