Го имаме промашувањето на сезоната во Премиер лигата

0
322

Њукасл вчера го одигра натпреварот против Барнли во рамки на 14. коло од англиската Премиер лига.

После 23 минути игра Њукасл водеше со 0:2, а Барнли намали на 1:2 во 40. минута.

Така на полувреме се замина со водство на Њукасл од 1:2,   акрилниот фудбалер на гостите Мат Ричи во 50. минута имаше прилика да ја донесе победата со третиот гол за тимот.

Од само пет метри требаше да ја турне топката во голот, но за некое чудо успеа да промаши. Буквално сите на стадионот ја видоа топката во голот, но Ричи имаше други планови…

Извор: sportski.mk

Коментирај