Героски со нова приказна за „Рекетарската банда на Коки и компанија”

0
395

Новинарот Бранко Героски најавува нов текст за одредена политичко-медиумска банда која се заминава со изнуда со цел остварување на лична корист.

-ВЕЧЕРВА ВО 18.00 НА ПЛУСИНФО – НОВА ПРИКАЗНА ЗА РЕКЕТАРСКАТА БАНДА НА КОКИ И КОМПАНИЈА. Власта ја сече папопната врвца со бандата. Зошто Кики е отфикарен? Каква е улогата на Фрики? Се води ли европска истрага за случајот? Како Коки се обидел да изнуди големи пари од мобилен оператор, но не успеал? Зошто во игра пак е инфлуенсерката Лики? Кому купил Коки половно БМВ за да го фали?, пишува Героски на Фејсбук.

Извор:Курир

Коментирај