Француски фанатик не можел да се одлучи, па му дал ептен чудно име на своето дете

0
168

Репрезентацијата на Франција во јули оваа година стана светски шампион, па разбирливо е играчите како Гризман, Мбапе, Варана, Погба…Да бидат гледани како вистински херои во својата земја.

Многу семејства во овој период на своите деца им ги даваа имињата на овие фудбалски ѕвезди, но еден од нив сакал да оди чекор подалеку.

Еден Французин изгледа не можел да се одлучи па сака на своето дете да му додели две имиња – Гризман Мбапе!

За судот во Франција ваквото барање не е баш логично, но и наделжните органи во Брив Ла Гајард не дозволуваат аткво нешто.Сепак, одлуката не е донесена и засега детето го носи името кое го побарал неговио татко, но останува да видиме дали и така ќе остане.

Извор: sportski.mk

Коментирај