Фотографија која ќе ви го стопли срцето: Полицаец и медицинска сестра еден наспроти друг, секој во своја битка

0
1486

И додека социјалните мрежи се уште се преплавени од полицајците кои вчера ги навредуваа граѓаните и недолично се однесуваа, денеска нова фотографија овој пат им го стопли срцето на многумина.

-Ако пред некој ден споделувавте фотографии од унифирмирани „дебили“, идиоти, и како ли уште не, кои главата ја користа само за стрижење, еве денес јас споделуваме големци во униформи, од соседството, еден наспроти друг – секој со својата битка.

Не генерализирајте, „дебилите“ и безрбетните се поединци, за да имаш општествена и хумана пред се свест, ти треба повеќе од униформа, стои во постот кои кружи со оваа фотографија на социјалните мрежи.

#СедетеДомаПомогнетеИмНаУниформираните

„Седете дома клошари”, „После 9 пендрaк”: Полицајци се закануваат со тепање ако не го почитувате полицискиот час! (ФОТО)

Коментирај