Фото: Запознајте ја Табриа – новата ѕвезда во светот на „plus-size“ модата

0
906

На небото од plus-size модата и моделингот блесна нова ѕвезда која почна да го освојува овој сегмент од модната индустрија.

Табриа Мејџорс ги достигна нејзините планетарно познати колешки Ешли Греам и Робин Ловли. Табриа со изгледот во целост ја има оправдано титулата која ја носи, а како и останатите plus-size манекенки често на Инстаграм ги објавува своите ставови за женската убавина.

“Homeboy can like, get it” 👖@fashionnovacurve 📷 @allgoodthingstv

A post shared by Tabria Majors (@tabriamajors) on

Неодамна на својот Инстаграм профил напишала дека е несигурна во врска со својот изглед, бидејќи има целулит и покрај тоа што тој проблем го имаат речиси 98 % од жените.

Табриа сака да стане уште еден позитивен пример за plus-size убавината, но неминовно предизвикува и голем број на критики, бидејќи многумина сметаат дека нејзиниот изглед, односно нејзината дебелина е заканувачка за нејзиното здравје.

Can’t let the snacks go 👙@urbanoutfitters 📷 @underground_nyc

A post shared by Tabria Majors (@tabriamajors) on

Од друга страна, исто така неизбежно за plus-size изгледот, кој е се порамноправен и примамлив параметар за сексапил, Табриа освојува голем број на следбеници и добива голем број комплименти.

You don’t have to be modest to be respected 📷 @jessyjphoto

A post shared by Tabria Majors (@tabriamajors) on

Извор: taratur.mk

Коментирај