(Фото) За една ноќ плаќа 5500 евра – Во каков луксуз ужива Меси на Карибите!

0
241

По новиот неуспех со репрезентацијата, Лионел Меси ги спакува куферите и замина со своето семејство на одмор на Карибите, поточно на еден мал остров на Антигва и Барбуда.

Една ноќ во луксузната вила на Меси чини неверојатни 5500 евра!

karibi1

Меси на ова рајско место ужива во апсолутна приватност. Вилата се наоѓа на приватен остров, а играчот е недостапен, бидејќи може да се стигне до него само со брод.

Аргентинецот го посети неговиот пријател и тимски колега од Барселона, Луис Суарез.

Заедно уживаа со семејствата и ги полнеа батериите за предизвиците што ги чекаат.


View this post on Instagram

🚘🌴😃

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Се ближи крајот на одморот и наскоро ќе им се придружат на соиграчите во подготовките со тимот.

Коментирај