ФОТО: Велосипедист тешко повреден во сообраќајкa

0
763

Тешка сообраќајка се случи вечерва, нешто пред 20:00 часот пред спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид.

Според првичните информации, повреден е помлад велосипедист, кој поради сериозноста на повредите беше веднаш пренесен во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ во Охрид

Извор:Курир

 

Коментирај