(Фото) Тој е можеби најголемиот фан на Леброн – По целото тело има тетоважи со неговиот лик!

0
187

Најдобриот кошаркар во НБА, Леброн Џејмс сигурно ќе остане без зборови кога ќе го види овој фан обвиен со тетоважи со неговиот лик.

Леброн е човек кого навивачите или го обожуваат или го презираат.

Големиот шампион досега остави длабоки траги во НБА лигата, а еден негов фан кој сигурно е во тесниот круг на најголемите фанови на Леброн Џејмс, решил на „Кралот“ да му се поклони со една неверојатна тетоважа.

fan lebron

Ова момче го истетовирал Леброн Џејмс преку целата нога.

На неговите тетоважи може да се види Леброн во различни периоди од кариерата во дресот на Кливленд, Мајами и Лејкерс.

Коментирај