ФОТО: Тешка сообраќајка кај Железничка

0
450

Тешка сообраќајна незгода рано утринава направи метеж на фреквентната крстосница меѓу булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ и улицата „Никола Карев“.

Очевидците сведочат дека воздушните перничиња биле отворени, а фолксвагенот, најверојатно поради неприлагодена брзина, доаѓајќи од улицата „Беласица“, закачил во жардиниерата и се превртел.

ФОТО: Република

Коментирај