(ФОТО) Тажна вест: Почина млад кошаркар

0
446

Голема трагедија ја потресе Франција, откако американскиот кошаркар Џермејн Маршал, кој играл за Нант починал во својот апартман.

Засега нема информации од што починал 28-годишниот кошаркар на Нант во втота француска лига.

Маршал претходно играл и во Италија, Грција, Холандија и Финска. Обдукцијата ќе покаже од што починал Џермејн.

Извор:Лидер.мк

Коментирај