ФОТО: Скопје го зафатати пороен дожд и град

0
292

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења.

Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со обилен пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град, особено во источните делови.

Нестабилното време ќе продолжи и во текот на ноќта, кога не е исклучено повторно на места да има појава на невреме. УВ=8
УХМР Македонија

35194235_1990977104246295_7034949868690866176_n 35194251_1990977064246299_3105710565637488640_n

Коментирај