(Фото) Што правеше Роналдо во Дубровник? Каде престојува и колку плаќа од ноќ?

0
436

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, португалецот Кристијано Роналдо, во моментов е на одмор во Дубровник, Хрватска.

Напаѓачот на Јувентус по прославата на италијанската титула со неговиот приватен авион пристигна во Хрватска со вереницата Георгина Родригез и неколку пријатели.

dubrovnik

Роналдо се шеташе низ Дубровник, па замина на вечера во добро познат ресторан.

Фоторепортерите постојано го следеа, а Роналдо постојано ги гледаше и не му беше мило што го сликаа за време на вечерата.

dubrovnik3 dubrovnik2

Португалецот го чекаа многу фанови пред ресторанот, но тој дојде со комбе до ресторанот веднаш до влезната врата и веднаш влезе и замина.

Престојува во оваа вила за која од ноќ плаќа по 7000 евра…

ronaldo-dubrovnik dubrovnik1

Коментирај