(Фото) Се сеќавате ли на Мерион Бартоли? Беше шампионка на Вимблдон, а денеска е непрепознатлива!

0
163

Се сеќавате ли на Марион Бартоли? Французинката која го освои Вимблдон во 2013 година, а потоа одеднаш одлучи да се пензионира по најголемиот успех во кариерата.

На овогодинешниот Вимблдон, љубителите на тенисот не ја препознаа. Имено, станува збор за нејзините килограми, па така таа не е повеќе онаа девојка како пред седум години.

Во 2016 година, за време на нејзиниот престој во Индија, доби мистериозна болест, која целосно ја промени физички.

Бартоли загуби повеќе од 20 килограми, а некое време немаше сила ниту да се исправи.


View this post on Instagram

#recovery #faith #fighter #whatdoesntkillyoumakesyoustronger 🔝😘

A post shared by Marion bartoli (@bartolimarion) on

За среќа, таа се опорави и најави дека ќе се врати во професионалниот тенис. Но, тогаш се случува целосен пресврт. Иако секогаш имаше на себе некој килограм вишок, се чини дека сега навистина претерала!

bartoli2

Тоа го забележаа познавачите на белиот спорт, кои и покрај фактот што тенисот внимателно го следат, на овогодинешниот Вимблдон малкумина можеа да ја препознаат.

bartoli1

Коментирај