(Фото) Се повлече од рингот поради големите гради – Беше една од најпопуларните УФЦ девојки, а сега е хит на Инстаграм!

0
380

Линдзи Пелас, атрактивната “Плејбој” зајачица, беше многу позната во спортските кругови, бидејќи често се бореше во УФЦ октагонот.

Сепак, минатата година таа ги разочара навивачите, бидејќи сосема неочекувано изјави дека се повлекува.

“Решив да го напуштам UFC”, рече таа во тоа време.

Машката публика ја обожуваше да ја гледа пред сè поради големите гради. Сепак, градите го создадоа проблемот на оваа убавица. Таа едноставно не можеше да се справи со товарот повеќе.

“Не можам повеќе. Ми ја отежнуваат работата, не е лесно”, рече неодамна.

Американските медиуми објавија дека нејзините гради се тешки 10 килограми и поради тој товар има проблеми со грбот.

Сега немаме можност да ја гледаме во акција во октагонот, но затоа е исклучително активна на социјалните мрежи.

Провокативните фотографии објавени на Instagram ги воодушевува припадниците на посилниот пол.


View this post on Instagram

greetings earthlings ⁣ ⁣ ⁣ hair length @hellohairbybeki glam @nicholerayartistry hair style @peterhairbh

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on


View this post on Instagram

queens always have a way of rising to the top

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on


View this post on Instagram

hi

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Коментирај