ФОТО: Сакаше да се пофали со виткото тело, но доби реакции какви што не очекуваше!

0
512

Тоа што е една од најуспешните модели во моментот, значи и премалку слободно време, па кога ќе дојде одморот, треба добро да го искористи. Бела Хадид одлучи овојпат нејзина дестинација да се мексиканските плажи.

Со затегнато тело и исончана кожа, манекенката секојденвно позира на „Инстаграм“.

Но, фотографиите на кои се познаваат и нејзините ребра, наместо на воодушевување како што очекуваше, предизвикаа само загриженост кај нејзините следачи.

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on


Фановите сметаат дека таа е преслаба и дека личи анорексично.

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on

Коментирај