ФОТО: Рускиот претседател Владимир Путин слета во Белград

0
317

Авионот на претседателот на Руската федерација, Владимир Путин предмалку слета на аеродромот Никола Тесла во Белград каде што ќе има целодневна посета на Србија.

Високиот гостин на белградскиот аеродром беше пречекан од неговиот домаќин српскиот претседател, Александар Вучиќ кој беше и иницијатор на средбата и го покани својот руски колега.

Авионот со претседателот на Руската федерација Владимир Путин слета на аеродромот Никола Тесла во придружба на шест српски воени авиони МИГ 29.

Putin-Belgrad-2 Putin-Belgrad-4 Putin-Belgrad-1 Putin-Belgrad-3


Путин пристигнува во Белград со двајца двојници – Ќе го чуваат 30 „невидливи“ агенти и 6.000 полицајци

Коментирај