ФОТО: Русија на нозе, жена на министер позираше топлес

0
990

Атрактивната сопруга на заменикот министер за одбрана на Русија, Светлана Захарова на Инстаграм објавила фотографии од одморот, но заради нив реагирала и официјална Москва.

Имено, проблем се топлес- фотографиите од плажа на која 45 годишната сопственичка на ланец на бутици предизвика бес во земјата. Таа само сакала да се пофали како си поминале на одмор со нејзиниот четири години помлад сопруг, но руската влада реагирала дека сепак сопругот има висока функција.

svetlana-1

-Сега барем војниците знаат за чиј задник ги даваат животите во Сирија и Украина- коментираат Русите на Инстаграм.

svetlana-2

Дури и руски пратеник го повикал министерот за одбрана да го искара својот заменик заради сликите на сопругата.

svetlana-3

-Таа и не мора да биде казнета, јавната осуда е доволна казна. Нашиот министер за одбрана мора да внимава што прави жената на неговиот подреден, а како секој лидер мора да преземе одговорност за постапките на подредените. Заменик министерот мора да добие укор, не само устен туку и писмен- смета пратеникот.

svetlana-4

Освен тоа, русите се убедени дека заради кризата во земјата,  сопругата на министерот требала да одмора на некоја руска, а не на егзотична плажа.

svetlana

 

Коментирај