Фото: Реал Мадрид ги претстави новите дресови

0
589

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид денес официјално ги претстави дресовите за следната сезона 2018/19.

Бојата на „кралските“ дресови не се коментира – таа е бела, но разликата е во деталите. Имено, светлосината боја која ја имаше на досегашните дресови е заменета со црна боја.

Втората гарнитура дресови пак следната сезона ќе биде во црна боја со светлосини детали.

Извор:sportski.mk

Коментирај