ФОТО: Провокација во Струмица – „Балисти“ извадија албански знамиња и извикуваа Илирида, Илирида…

0
3056

На почетокот на второто полувреме од натпреварот од финалето на Купот, навивачите на Шкендија направи кореографија со албанското знаме и извикуваа Илирида, Илирида…

Тоа ја зовре атмосферата, официјалниот спикер ги опомена навивачите и најави прекин на натпреварот во случај да продолжат провокациите од двете страни.

Од клупата на Пелистер исто така бараа прекин на натпреварот кај делегатот Дојчиновски. По мирното прво полувреме, продолжувањето на натпреварот е доведено во прашање.

Извор: Гол.мк

Коментирај