Фото: Потврда од Серија А: Милан го ангажираше „вечниот талент“

0
480

Вест која дел од навивачите на Милан ќе ја прифатат со скептицизам.

Како што беше потврдено на официјалниот сајт на Серија А, Ален Халиловиќ е нов член на Милан.

Се најавуваше дека ќе потпише договор, се појавија и информации дека ги поминал лекарските прегледи, а од денес и нема никакви дилеми.

Халиловиќ е трето засилување за Милан и тоа трето за кое не плаќаат оштета. Претходно во клубот пристигнаа Иван Стриниќ и Пепе Реина, нивните трансфери беа потврдени во текот на вчерашниот ден.

Ален Халиловиќ важи за „вечен талент“, не се докажа, иако од него многу се очекуваше кога го сврте вниманието на фудбалскиот свет како член на Динамо Загреб.

Настапуваше за Споринг Хихон во Шпанија, последната сезона ја помуна на позајмица во Лас Палмас од Хамбург.

Извор: sportski.mk

Коментирај