ФОТО: Последни моменти од болницата каде се лекуваше- Карлеуша објави како навистина изгледала нејзината мајка пред смртта

0
603

Јелена Карлеуша никако да ги заборави спомените од својата прерано почината мајка Дивна Карлеуша.

И еден месец по ненадејната смрт на радио водителката Дивна Карлеуша нејзината ќерка постојано споделува со фановите различни спомени од нејзината приватна архива.

divna

Овој пат таа сподели видео од последните болнички денови на Дивна на кое таа е легната во кревет и мавта кон камерата на својата ќерка.

divnaa

Инаку Дивна три години се бореше со ракот на белите дробови, а Јелена секаде се обиде да и овозможи лекување, како во Турција, Холандија и Данска каде го бараше спасот од оваа болест.

dd

Извор:kurir.mk

Коментирај