ФОТО: Поранешната сопруга на Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на „Мис Глоуб“

0
534

Кристина Димитријевска (23) од Тетово вечерва ќе ја претставува Македонија на финалето за изборот на „Мис Глоуб“ за 2019 годин, кое по 47. пат по ред ќе се одржи во Улцињ, Црна Гора.

IMG_20191021_125241_959

Димитријевска, инаку позната и како поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, е членка на модното студио „Црнокрак“, кое ја има лиценцата за Македонија за овој интернационален избор за убавина.

Таа веќе три недели е во Црна Гора каде заедно со уште 50 учеснички и со Мики Црнокрак, шефот на македонската делегација, се подготвува за вечерашното финале.

IMG_20191021_125339_033IMG_20191021_125349_592IMG_20191021_125402_285

Коментирај