(Фото) Полека се комплетира мозаикот на Реал Мадрид – По Јовиќ, од Лион дојде и овој човек!

0
258

Дефанзивецот на Олимпик Лион, Ферлан Менди беше официјално објавен за фудбалер на Реал Мадрид.

Договорот на Французинот ќе трае до 30 јуни 2025 година. Најновиот додаток на шпанскиот гигант ќе биде официјално претставен на 19 јуни попладне.

mendi

Минатата сезона Менди зеде учество во 44 натпревари за Лион, во кои постигна 3 гола и направи 3 асистенции.

Реал Мадрид ќе плати за дефанзивецот 48 милиони евра без бонуси. „Трансфермаркато” го проценува на 30 милиони евра.

Коментирај